Czyszczenie dachów z płyty warstwowej

Utrzymanie dachu w czystości znacząco przedłuża żywotność całego obiektu. Zajmujemy się czyszczeniem dachów wykonanych z płyt warstwowych. Usuwamy zanieczyszczenia, niepożądaną roślinność, możemy także naprawić drobne uszkodzenia. Czyścimy dachy w obiektach handlowych, usługowych, biurowych. Obsługujemy także obiekty wielkopowierzchniowe. Zajmujemy się nakładaniem zabezpieczeń antykorozyjnych.

Dlaczego warto czyścić dach hali stalowej?

Regularne czyszczenie dachów hal stalowych jest ważne z kilku powodów. Przyjrzyjmy się kilku z nim.

Przedłużenie żywotności całej hali stalowej

Regularny serwis i czyszczenie hali stalowej pozwoli utrzymać ją w dobrej kondycji przez wiele długich lat i znacząco zwiększy jej żywotność. To dotyczy również dachu hali stalowej, który narażony jest na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak porywisty wiatr, opady śniegu, deszczu, grad itd., Jeżeli dach hali stalowej nie będzie odpowiednio i regularnie czyszczony zalegające zabrudzenia, których sam deszcz nie jest w stanie zmyć mogą powodować uszkodzenia dachu i postępującą korozję. Uszkodzony dach straci swoją szczelność, co może doprowadzić do zalania wnętrza hali.

Regularne czyszczenie dachu, które znajdziecie Państwo w ofercie firmy CBUD, może znacząco wydłużyć żywotność całej hali stalowej a także zmniejszyć koszty remontów i napraw dachu hali, które w przypadku tego typu obiektów mogą być bardzo znaczące.

Wygląd hali

Choć wygląd w przypadku obiektów przemysłowych nie jest najważniejszy tym niemniej jednak hala stalowa może być także wizytówką firmy. Czysty dach hali stalowej będzie prezentował się znacznie lepiej w oczach klientów, kontrahentów czy inwestorów.

Lepsza wentylacja

Jeżeli hala stalowa posiada na dachu zamontowaną instalację wentylacyjną, wyczyszczenie dachu z zabrudzeń może poprawić obieg powietrza i tym samym polepszyć wentylację całego obiektu. Łatwiejsza wentylacja to także mniejsze zużycie energii potrzebnej do zasilania urządzeń wentylacyjnych.

Bezpieczeństwo

Zaniedbania związane z brakiem konserwacji i czyszczenia dachów hal stalowych mogą nie tylko generować duże straty finansowe, ale także mogą być niebezpieczne dla ludzi przebywających w budynku. Pleśnie i grzyby, które powstają na nieczyszczonym dachu mogą doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych – alergii, problemów oddechowych itd. W skrajnym przypadku uszkodzony przez zaniedbania dach może doprowadzić do katastrofy budowlanej.

Zlecając regularne czyszczenie dachu firmie CBUD znacząco podnoście Państwo bezpieczeństwo osób i mienia.

Wiedza i doświadczenie

Powierzając czyszczenie dachu z płyt warstwowych firmie CBUD możecie mieć Państwo pewność, że czyszczenie zostanie wykonane całkowicie profesjonalnie. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Siedziba naszej firmy mieści się w Gdańsku jednakże pracujemy na terenie całego pomorza i okolic.

Więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej o usłudze czyszczenia dachów z płyt warstwowych zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Zapytaj o wycenę

Dachy z płyt warstwowych

W przypadku każdej konstrukcji dach jest jednym z jej najważniejszych elementów. To on zabezpiecza cały budynek przed opadami deszczu, zalegającym śniegiem, gradem i innymi warunkami atmosferycznymi. W nowoczesnym budownictwie do budowy dachów używa się coraz częściej płyt warstwowych. Ten materiał ma wiele zalet.

Zalety płyt warstwowych

 1. Korzystna cena

  W odróżnieniu od innych materiałów, z których wykonywane są dachy (w tym dachy hal stalowych) płyty warstwowe cechuje bardzo dobry współczynnik ceny do jakości. Stosunkowo niska cena i dobre właściwości sprawiają, że ten materiał jest coraz częściej wybierany przez inwestorów.

 2. Szczelność

  W przypadku każdego obiektu dach ma przede wszystkim zapewniać całkowitą szczelność. Wszelkie przecieki mogą wiązać się z uszkodzeniem maszyn, urządzeń, towaru, instalacji czy samego budynku. Nieszczelny dach najczęściej oznacza bardzo duże koszty. Płyty warstwowe zapewniają duży poziom szczelności. Zastosowanie odpowiednich uszczelnień na stykach płyt warstwowych daje całkowitą szczelność dachu.

 3. Niska masa

  Dużą zaletą płyt warstwowych montowanych na dachach jest stosunkowo niska waga. W zależności od rodzaju wypełnienia i zastosowanej technologii zazwyczaj waga płyty warstwowej dachowej wynosi od kilku do kilkudziesięciu kilogramów na metr kwadratowy.

  Zalegający na dachu hali śnieg może znacznie zwiększyć obciążenie całego zadaszenia w związku z tym należy pamiętać o regularnym czyszczeniu dachu hali stalowej.

 4. Trwałość

  Jedną z największych zalet dachów wykonanych z płyt warstwowych jest ich trwałość. Płyty warstwowe, które są wykorzystywane do budowy dachów m.in. hal stalowych są trwałym materiałem, które bardzo dobrze przenosi niezbędne obciążenia. Oczywiście, aby całość konstrukcji dachu była trwała należy zadbać o prawidłowy montaż i połączenia między płytami a także o styk między dachem hali stalowej a jej ścianami. Jeżeli szukacie Państwo doświadczonego producenta hal stalowych CBUD będzie idealnym wyborem. Zajmujemy się budową hal stalowych na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego a także jego okolic.

  Wysoka trwałość płyt warstwowych, z których są wykonane dachy to przede wszystkim niższe koszty remontowe, większe bezpieczeństwo konstrukcji i ludzi, dłuższa żywotność całego obiektu. Trwałe, dobrze zamontowane i wykonane płyty bardzo dobrze radzą sobie z gradem czy zalegającym śniegiem (oczywiście w miarę przewidzianych przez projektanta norm).

  Tak jak w przypadku każdego innego elementu, tak i o dach należy odpowiednio dbać. Konserwacja i czyszczenie dachów z płyty warstwowej ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, których deszcze nie jest w stanie usunąć czy z roślinności powinno być wykonywane regularnie. To znacznie przedłuży żywotność całego poszycia.

 5. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne

  Utrzymanie właściwej temperatury we wnętrzu budynku jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. W przypadku obiektów takich jak hale stalowe pożądana temperatura wewnątrz zależy od m.in. rodzaju składowanych towarów (jeżeli jest to hala magazynowa), od rodzaju procesów produkcyjnych (jeżeli mówimy o hali produkcyjnej),czy o temperaturze komfortowej dla klientów (jeżeli jest to obiekt handlowy).

  Płyty warstwowe wewnątrz posiadają rdzeń, który może być wykonany m.in. z pianki poliuretanowej, styropianu czy wełny mineralnej. Te materiały mają bardzo dobrą wartość współczynnika przenikania ciepła co zapewnia całej płycie bardzo dobre parametry termoizolacyjne.