Wideorejestracja obiektów przemysłowych

Obiekty przemysłowe narażone są na wiele różnych zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych. Z uwagi na swoją dużą wartość (zarówno samych budynków jak i ich wyposażenia) a także bezpieczeństwo przedmiotów i znajdujących się w nich osób ich skuteczna ochrona i monitoring jest niezwykle istotny.

Wideorejestracja to jedna ze skuteczniejszych metod ochrony i monitoringu obiektów przemysłowych. Polega na rejestrowaniu obrazu (i opcjonalnie dźwięku) przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Profesjonalne systemy monitoringu

CBUD to firma specjalizująca się w instalacji i serwisowaniu profesjonalnych systemów wideorejestracji dla obiektów przemysłowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach już dziś:

Skontaktuj się z nami

Zalety wideorejestracji

Systemy monitoringu z uwagi na swoją skuteczność i relatywnie niskie koszty cieszą się coraz większą popularnością. Dobry system wideo rejestracji posiada wiele zalet. Oto, niektóre z nich.

 1. Monitoring wizyjny i bezpieczeństwo

  W obiekcie przemysłowym, w miejscu pracy mogą zdarzyć się sytuacje, w których dojdzie do zakłócenia porządku, włamania czy uszkodzenia wyposażenia. Jeżeli firma nie dokonała instalacji systemu wideo rejestracji to ustalenie sprawcy może być bardzo trudne czy wręcz niemożliwe.

  Profesjonalny system kamer i monitoringu wizyjnego pracujący przez 24 godziny na dobę rejestruje wszelkie aktywności w obiekcie przemysłowym i na przylegającym terenie.

  Ma to na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i umożliwia szybkie reagowanie, gdy dojdzie do nieprzewidzianego incydentu czy zagrożenia. Oczywiście musimy mieć na uwadze również to, że nie każdy pracownik będzie czuł się komfortowo pracując pod okiem kamer. Systemy wideo rejestracji obiektów przemysłowych należy zaprojektować w taki sposób, aby zadbać o prywatność osób znajdujących się w budynku.

 2. Analiza nagrań

  Gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia w obiekcie przemysłowym analiza nagrań bardzo często pozwoli zidentyfikować jego przyczynę a także ustalić ewentualnych sprawców. Materiały wideo zgromadzone przez system monitoringu bardzo często stanowią ważny dowód w danej sprawie.

 3. Zarządzanie dostępem do budynku

  Kamery przemysłowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Poza podstawową funkcją wideo rejestracji obrazu czy dźwięku, mogą także pełnić dodatkowe zadania. Jednym z nich jest zarządzanie dostępem wejścia bądź wjazdu do budynku. Służący do tego celu system może odczytywać tablice rejestracyjne samochodów bądź służyć do identyfikacji osób.

  Dostęp na teren chronionego obiektu zostanie odmówiony pojazdom, których tablice rejestracyjne nie znajdują się w bazie tablic uprawnionych do wjazdu. Na podobnej zasadzie system wideorejestacji może także wspierać identyfikację uprawnionych do wejścia do obiektu osób.

  Systemy wideorejestracji wyposażone w funkcje zarządzania dostępem znacznie zwiększą bezpieczeństwo pracowników i mienia firmowego.

 4. Monitorowanie procesu produkcji

  Profesjonalne systemy monitoringu umożliwiają stały nadzór każdego etapu procesu produkcji. Analiza nagranych materiałów może także przyczynić się do identyfikacji nieefektywnych obszarów produkcji, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie odpowiednich rozwiązań. To może przyczynić się do uzyskania lepszej wydajności i optymalizacji kosztów.

  Jeśli więc system wideorejestracji zostanie właściwie dostosowany do rodzaju prowadzonej działalności w obiekcie przemysłowym, to wprowadzenie niewielkich zmian na podstawie przeprowadzonej analizy monitorowania procesu produkcji może przyczynić się do większej efektywności pracujących osób.

 5. Optymalizacja fałszywych alarmów

  Wideorejestracja obiektów przemysłowych może zostać także zintegrowana z innymi systemami bezpieczeństwa np. systemem alarmowym. W przypadku połączonych systemów możemy od razu sprawdzić, czy otrzymana informacja o włamaniu jest prawdziwa. Czasami może zdarzyć się tak, że na teren zakładu przedostanie się dzikie zwierzę, a my otrzymując powiadomienie wiemy, że interwencja nie jest wówczas konieczna. Ta nowoczesna technologia z pomocą, której możemy szybko i zdalnie weryfikować prawdziwość alarmów. To także może wpłynąć na obniżenie kosztów gdyż wykrycie fałszywego alarmu pozwoli nam zmniejszyć liczbę niepotrzebnych wyjazdów patrolu interwencyjnego.

 6. Możliwość zdalnego nadzoru nad obiektem

  Jeżeli planujesz podróż służbową czy urlop wypoczynkowy możesz w bardzo szybki sposób sprawdzić co obecnie dzieje się w Twoim przedsiębiorstwie. W przypadku wielu systemów monitoringu wizyjnego możliwy jest zdalny nadzór nad przedsiębiorstwem z dowolnego miejsca na świecie. Zdalny nadzór może być sprawowany z komputera lub przy użyciu urządzenia mobilnego. Producenci często udostępniają wygodne w użyciu aplikacje mobilne, dostępne na różne platformy. Dostęp o każdej porze dnia i nocy do kamer monitorujących pozwala też na szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych, często bez konieczności przyjazdu na miejsce. Niezwłoczne podjęcie działań może zminimalizować skutki potencjalnych zagrożeń.


Montaż i serwis systemów wideorejestracji obiektów przemysłowych Gdańsk i okolice

Firma CBUD jest wyspecjalizowana w projektowaniu i budowie hal stalowych a także w systemach wideorejestracji. Siedziba naszej firmy mieści się w Gdańsku, jednakże pracujemy na terenie Trójmiasta oraz całego województwa pomorskiego.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia rejestrujące renomowanych producentów, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i jakością.

Fachowcy z CBUD posiadają wieloletnie doświadczenie w instalacji systemów wideorejestracji w różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Dotrzymujemy ustalonych terminów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest stały nadzór wizyjny nad budynkiem.

Świadczymy usługi profesjonalnego montażu oraz kompleksowego serwisu systemów wideorejestracji obiektów przemysłowych w Gdańsku i okolicach. Przed przystąpieniem do usługi montażu systemu wideorejestracji obiektów przemysłowych, dokonujemy dokładnej weryfikacji obiektu, aby wyeliminować martwe punkty ograniczające widoczność.

Skontaktuj się z nami

Aby dowiedzieć się więcej na temat usługi wideorejestracji obiektów przemysłowych, skontaktuj się z nami: zadzwoń albo wyślij zapytanie.

Skontaktuj się z nami